چهارشنبه, 7 اسفند 1398
  • ساعت : ۱۱:۱۵:۵۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۲/۰۶/۲۴ 
  • کد خبر : ۲۳۴۱
شهردار پردیس :
<div align="right"><font color="#ff0000" face="Arial" size="4"><strong>نخستین آبنمای دیجیتال سه بعدی خاورمیانه در پردیس نصب می شود</strong><br> </font></div>
 

 

نخستین آبنمای دیجیتال سه بعدی خاورمیانه در پردیس نصب می شود

 

پردیس: شهردار پردیس از نصب نخستین آبنمای دیجیتال سه بعدی خاورمیانه در این شهر خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری پردیس محمد لاله اظهار داشت: طبق پیگیریهای به عمل آمده این آبنمای زیبا و مدرن نخستین در خاورمیانه و کشور و پنجمین نمونه در جهان است که با تکیه بر دانش و فناوری ایرانی و به همت دانشمندان شرکت ویستا الکترونیک و تحت نظر پارک دانش و فناوری یزد انجام شده است.

 

وی ادامه داد: این بسته فناورانه قابلیت نمایش متون فارسی و لاتین و ارائه تصاویر مختلف بصورت محیط باز سه بعدی(دایره ای) با رزولیشن 90 پیکسل بر متر را دارد.

 

نصب آبنمای سه بعدی پردیس با اعتبار 1/9 میلیارد ریال

 

این مسئول اضافه کرد: از دیگر قابلیتهای منحصر به فرد آبنمای دیجیتال سه بعدی پردیس می توان به نورپردازی در محیط به صورت پیکسلی اشاره کرد.

 

                              


لاله افزود: مجموعه شهرداری پردیس برای ساخت این سامانه جالب و چشم نواز که طی 50 روز نصب و احداث شده، اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 900 میلیون ريال اختصاص داده است و بزودی طی مراسمی افتتاح و راه اندازی می شود.

 

شهردار پردیس با اشاره به سایر ویژگیهای سازه یاد شده خاطرنشان کرد: احداث استخری به قطر 10 متر، ارتفاعی نزدیک به 6 متر، رینگ آبریز به قطر چهار متر مخصوص شب و رینگ آبپاش کف استخر به قطر 9 متر مخصوص روز از دیگر ویژگیهای این سازه است.

 

وی صرف هزینه برای ایجاد چنین امکانی را نمادی از تلاش مدیریت شهری پردیس در راستای ارتقای سطح سلامت روانی و ایجاد نشاط اجتماعی در این شهر خواند و افزود: شهرداری و سایر مسئولان امر اختصاص اعتبار به چنین طرحهایی را هرگز هدرروی سرمایه نمی داند.

 

این مسئول تصریح کرد: چراکه تنها در سایه وجود شهری زیباست که می توان انتظار حضور و مشارکت مردم در عرصه های گوناگون اجتماعی را داشت، نباید یک منطقه مسکونی تنها به عنوان مرکزی خوابگاهی مورد توجه قرار گیرد و اقداماتی از این دست گامی بلند به سوی دوری از آن شریط است.

 

لاله اضافه کرد: البته باید از خداوند متعال بدلیل وجود مردمانی قدرشناس و شریف در پردیس شاکر بود، مردم این خطه برغم تفاوتهای فرهنگی و تبدیل منطقه به محلی برای تلاقی اقوام متعدد، خود را به هم نزدیک دانسته و مشارکتهای اجتماعی شان را با نهادهای خدماتی و عمرانی روز به روز توسعه می دهند.

 

                 

    

ضرباهنگ سریع رشد جمعیت در پردیس

 

شهردار پردیس، بارگذاری جمعیت در شهر جدید پردیس را روندی رو به رشد ارزیابی کرد و افزود: پیشرفت جمعیت در شهری با مرکزیت اجرای طرحهای انبوه سازی مسکن مهر حتی بوضوح قابل مشاهده است.

 

وی ادامه داد: چنین ضرباهنگ رو به رشدی در روند اسکان هموطنان در این شهر گاه به یک نگرانی بزرگ برای مسئولان شهری و شهرستانی بدل می شود، اما بی شک با کمک مردم و مسئولان محلی، استانی و کشوری می توان توازنی منطقی میان ایجاد زیرساختها و این افزایش فزاینده جمعیت برقرار کرد.

 

این مسئول اضافه کرد: از جمله نیازمندیهای این مردم در امور زیربنایی، ایجاد زیرساختهای فرهنگی با دو کاربری مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان و ارتقای سطح فرهنگی منطقه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.2.0
    V5.5.2.0